Słuchanie ze zrozumieniem w klasach 1-3 – Back to School (materiały)

Nowy rok szkolny już rozpoczęty! Przejęci uczniowie pewnie opowiadali o swoich wakacjach korzystając ze słownictwa poznanego jeszcze w czerwcu. Może wspólnie graliście w gry powtarzając summer vocabulary?

Czy szykując się na kolejne lekcje poszukujesz czasem materiałów dodatkowych w necie? Może masz ulubione strony czy blogi, na których zawsze jest pełno printables?

Ja mam swoje kilka sprawdzonych miejsc, gdzie zawsze znajdę coś ciekawego lub zaczerpnę nieco inspiracji, jednak niedawno uderzył mnie brak zróżnicowanych materiałów dodatkowych dla uczniów z klas 1-3 SP.

Same słówka?

Mam wrażenie, że spośród mnóstwa fantastycznych extra materials dla nauczycieli języka angielskiego dostępnych w sieci większość opiera się głównie na wprowadzaniu, utrwalaniu czy powtarzaniu słownictwa.

Please correct me if I’m wrong!


Nie ma w sieci to zrobię sama!

Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i dzięki pomocy wspaniałej trenerki wymowy brytyjskiej Magdy oraz magika w kwestii audio Przemka powstały moje autorskie materiały dodatkowe wspierające słuchanie ze zrozumieniem w klasach 1-3.

Zerknij, jak wyglądają karty

Posłuchaj fragmentów nagrań

Wypróbuj materiał Back to School jako:

  • podsumowanie tematu przyborów szkolnych i kolorów
  • zadanie dodatkowe dla fast finishers (wersja reading comprehension)
  • dodatkowy materiał poza nagraniami z podręcznika
  • część lekcji przypominającej temat przyborów szkolnych
  • alternatywę dla testów/kartkówek z wydawnictw językowych
  • dodatkową ekspozycję na język angielski
  • doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem
  • przykład, na podstawie którego dzieci mogą spróbować opisać swoje przybory szkolne przy użyciu struktur gramatycznych ‘I have…’, ‘It’s…’
Poznaj opinie wspaniałych nauczycielek języka angielskiego, które się już zapoznały z materiałem Back to school

Szybko zdobądź swój zestaw Back to school klikając tutaj i ciesz się dodatkowymi materiałami wspierającymi słuchanie ze zrozumieniem u najmłodszych uczniów.

Koniecznie daj znać jak się u Ciebie sprawdziły ❤️

Powiązane artykuły:

Czy warto wprowadzać elementy gramatyki języka angielskiego w klasach młodszych?

No pewnie! Ale jak to powinno wyglądać? Nie wyobrażam sobie podczas zajęć z dziećmi typowej prezentacji zagadnienia gramatycznego przy…

Moje ulubione 4 tematy CLILowe w klasach młodszych

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak wplatać wiedzę dotyczącą otaczającego nas świata na swoich zajęciach językowych? Jeśli choć raz przeszło…

The School Trip – książka z serii The Schoolies

Tak jak obiecałam w artykule przedstawiającym serię Schoolies chciałam opowiedzieć o każdej z książek i dać kilka pomysłów na…