O mnie

Hejka!

Zapewne, jeśli odnalazłeś mój blog to musisz być spragniony nieoczywistych i innowacyjnych rozwiązań dotyczących nauki języka angielskiego. Sądzę, że sprostam Twoim oczekiwaniom! ❤️


Czy jesteś…

Nauczycielem języka angielskiego pracującym z dziećmi, który chciałby znaleźć nowe inspiracje?

Studentem, który chce zdobyć trochę doświadczenia i poszerzać swój przyszły warsztat metodyczny?

Rodzicem, który pragnie wspierać wczesny rozwój języka angielskiego u swojego malucha?

Przypadkowym odwiedzającym, którego zaintrygowała moja strona?

Kimkolwiek jesteś, bardzo się cieszę, że tu trafiłeś!❤️

Jest to miejsce, które może Cię zainspirować. Żebym mogła lepiej dobierać prezentowane tutaj treści, opowiedz mi kilka słów o sobie!
Z przyjemnością Cię poznam i pozostanę z Tobą w kontakcie.


Zaczęłam pisać w sieci, bo stwierdziłam, że warto spisać w jednym miejscu pomysły, które się sprawdziły w pracy z dziećmi. Nauczyciel w ciągu roku szkolnego ma mnóstwo obowiązków (ba! Zdecydowanie trwają one więcej niż nasze 18 godzin 😉), a niesztampowe pomysły potrafią nagle wpaść do głowy. Zwykle tak szybko jak wpadają, mogą również być zapomniane… Nie chciałam by tak się stało, więc na bieżąco robiłam sobie notatki z ciekawych lekcji, zbierałam przykładowe projekty, które robiliśmy z uczniami w klasie. Kiedyś w pewne wakacje (po pierwszym pełnym roku w pracy w szkole podstawowej, więc w 2016 roku) przysiadłam do komputera, zaczęłam pisać i rozwijać te wszystkie skróty myślowe w witrynie Weebly. Było to tymczasowe rozwiązanie, bo moje oczekiwania nie do końca były spełnione. Znów wróciłam do karteczek z hasłami i skrótami, które kiedyś gdzieś opiszę i rozwinę.

W 2018 wiedziałam, że wreszcie muszę coś zrobić z tym blogiem, bo ile można trzymać te fantastyczne rozwiązania na świstkach papieru. Tak się złożyło, że czasu miałam w bród i wzięłam się porządnie za pracę. Czerwiec i lipiec upłynął pod znakiem wyboru odpowiedniej witryny, szablonu, i tym podobnych technicznych detali. Zaczęłam też przelewać na komputer wszystkie dotychczas opisane na brudno aktywności z moich lekcji.
I tak w 2018 blog został opublikowany!


A jaki jest cel w tym pisaniu bloga?

Przede wszystkim chciałam stworzyć miejsce, w którym znajdują się ciekawe rozwiązania i materiały, które sprawdzą się w pracy z licznymi grupami dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Wiadomo, że każda grupa jest inna i coś, co u mnie było hitem, niekoniecznie może się sprawdzić u Ciebie – lecz sądzę, że są tu na tyle uniwersalne rady i wskazówki, że dasz radę przełożyć je na swój kontekst uczenia.

Jeszcze jedno, ale jakże ważne!

Tak jak już wspomniałam, w 2018 miałam więcej czasu, aby przysiąść nad pracą nad blogiem. Na początku 2019 roku zostałam Mamą cudownej Irenki, która pozwoliła mi na poszerzenie moich horyzontów i zgłębienie wiedzy zdobytej podczas studiów. Od tej pory mam szansę na praktyczne zastosowanie wszystkich informacji dotyczących dwujęzyczności zamierzonej oraz wczesnego nauczania języka angielskiego.

Dzięki temu, że zdecydowałam się wychowywać Ją dwujęzycznie, chciałam również poszerzyć działalność mojego bloga o garść sprawdzonych rad i wskazówek dla rodziców, którzy również chcą się podjąć takiego wyzwania. Wszystko, o czym piszę zostało przez nas przetestowane! 😊

Skoro już wiesz, o co tu chodzi, to pozwól, że opowiem Ci trochę o sobie.

PAULINA jako NAUCZYCIELKA

Uczę z pasją, bo nie lubię się nudzić i być przewidywalną. Ciągle szukam nowych inspiracji, żeby okiełznać moje stadko liczące z reguły 20+. Uwielbiam tworzyć nowe zadania czy pomoce bazując na zainteresowaniach moich uczniów. Masz pomysł? Zrobię to w mgnieniu oka! :)

Im więcej swobody przeplatanej wzmocnieniem odpowiedzialności jest w moich klasach, tym zauważam, że lepiej radzą sobie z nowym językiem. Określiłabym się jako wielbiciela pracy w parach i grupach, więc często można to u mnie zobaczyć. Zamiast przelewać moim uczniom tylko język, wolę im pokazywać prawdziwy świat, w którym ten język może się przydać i pomagać im stawać się niezależnymi, dumnymi i pełnymi radości obywatelami świata 😊

PAULINA jako MAMA

Stawiam na samodzielność i zaradność jednocześnie przytulając i całując tak często jak to tylko jest możliwe. Chciałabym przekazać dziecku wszystkie najważniejsze wartości, a jednocześnie patrzeć, jak odkrywa siebie i swoje pasje. Nie ma nic cenniejszego niż czas, który mogę poświęcić dziecku na wspólną zabawę, naukę czy po prostu być, kiedy mnie potrzebuje. Czytamy mnóstwo książek w języku polskim i angielskim i lubimy wspólną zabawę.

PAULINA jako PAULINA

Uwielbiam gry komputerowe i planszowe. Mogę spędzić niezliczenie wiele godzin grając kampanię w Heroes of Might and Magic III lub wieszając złych mieszkańców z Town of Salem. Lubię podróżować, bo poza wspomnieniami i ładnymi zdjęciami zawszę przywiozę mnóstwo materiałów autentycznych do nauki języka angielskiego. Nic mnie tak nie relaksuje jak słuchanie ulubionych kapel rockowych i muzyki z lat 80. Poza tym chętnie spaceruję, jeżdżę na rowerze i pływam.


Don’t be a stranger = pozostańmy w kontakcie

Wiesz już kim jestem i czym się zajmuję. Z przyjemnością dowiem się czegoś więcej o swoich czytelnikach – czym się zajmujecie, co was pasjonuje, czego szukacie jako nauczyciele. Chętnie przeczytam od Was wszystkie wiadomości – kliknij, żeby napisać do mnie oraz pozostanę z Wami w kontakcie na Instagramie, Facebooku i Pintereście.

Napisz do mnie, zostaw link do swoich social media, żebyśmy mogli wzajemnie się obserwować i inspirować.

Dziękuję, że tu jesteś!

Paulina