English Matters Kids! – ciekawa propozycja dla nauczycieli i rodziców maluchów

Szukając różnych nowych inspiracji, trafiłam na najnowszą pozycję od English Matters. Wydawnictwo Colourful Media wyszło z propozycją dla najmłodszych uczniów angielskiego, tworząc magazyn English Matters Kids!

Jest to gazeta trafiająca w niszę, bo dawno nie spotkałam się z ofertą odpowiednią dlagrupy wiekowej 4-8. Oczywiście są magazyny dedykowane nauczycielom uczącym w przedszkolach i w edukacji wczesnoszkolnej, natomiast ten jest głównie skierowany do rodziców. Daje im możliwość spędzania czasu z dzieckiem, zarazem przemycając trochę nauki.
Nawet największe pracusie dadzą radę wykroić odrobinę czasu ze swojego napiętego grafiku i pobawić się w zaproponowane w magazynie gry. Na początkowych stronach jest bardzo przejrzysta informacja, jak się w ogóle posługiwać tym pismem ze swoją pociechą. Autorzy udzielają również wskazówek metodycznych, jak pracować i pomagać w przyswajaniu języka, niekoniecznie będąc zagłębionym w metodykę nauczania języka angielskiego.

Przydatne dla nauczyciela

Jednak ja rozpatruję ten magazyn pod kątem przydatności dla nauczyciela angielskiego klas młodszych.

Po pierwsze, jest on zgodny z podstawą, więc śmiało mogę go polecać dzieciakom albo dawać kserówki ćwiczeń jako zadania uzupełniające do mojego podstawowego kursu.
Pamiętaj, że każdego rodzaju gotowe do odbicia materiały są twoim największym przyjacielem! W licznych klasach, a tak to niestety najczęściej wygląda, zawsze znajdą się fast finishers, którzy niczym niezajęci mają nieskończenie wiele pomysłów na rozrabianie w klasie 😊

Nie w każdym podręczniku używanym w klasie podobają mi się piosenki czy zadania. Często je pomijam i szukam alternatywy, żeby zrealizować te treści, ale na własnych warunkach. W English Matters Kids! widzę dla siebie pewne możliwości w tej kwestii. Zadania są dobrze dobrane i po niewielkich usprawnieniach dadzą się wykorzystać w moich klasach 20+.

Ciekawym rozwiązaniem są kody QR przy zadaniach. Nagrania są dostępne bez zbędnych płyt (już rzadko kiedy są dołączane do prasy, natomiast w podręcznikach, szczególnie dotacyjnych są nieodłącznym - wiecznie gubiącym się elementem). Są tego dobre i złe strony. Dziecko samo nie skorzysta z nagrań, bo to wymaga już dość zaawansowanych umiejętności obsługi komputera lub innych gadżetów. Chyba, że się mylę…

W tym numerze znalazłam dla siebie kilka interesujących zagadnień.

Kolory.

Tak dobrze znany temat każdemu nauczycielowi dzieciaków, że chyba już nic więcej do niego nie można dodać. A jednak całkiem miła dla ucha wyliczanka, doskonale się sprawdzi jako brain break w klasie. Do tego ze strony wydawnictwa można wydrukować kolorowankę i utrwalić nazwy kolorów, kolorując ją w kolejności z wierszyka. A może starsi mogą spróbować podpisać odpowiednie kolory?

Zwierzęta.

Prosta, niewymagająca rymowanka o słoniu, daje mi dużo pomysłów na wykorzystanie w klasie. Kreatywne stosowanie dostępnych zadań, to to co lubię najbardziej! Czy da się zamienić zwierzęta? Czy da się podmienić przymiotniki? Sprawdź sam!

Ciało.

Dobrze znana dzieciom piosenka z wykonywaniem czynności to doskonały sposób na rozruszanie się po intensywnej pracy umysłowej. Dzienna porcja gimnastyki i to po angielsku!

Tak czy inaczej, czekam na kolejne numery English Matters Kids! i z chęcią podzielę się moimi spostrzeżeniami i pomysłami z wykorzystaniem znalezionych tam ćwiczeń i artykułów. Kolejny numer już w styczniu!

 

Jakie wy macie doświadczenia z posługiwaniem się czasopismami na swoich lekcjach? Czy czytasz z dzieckiem anglojęzyczne magazyny?

Zapoznaj się z moimi pozostałymi recenzjami: numer 2, numer 3, numer 6

Garść przydatnych informacji, jeśli chcesz zamówić swój egzemplarz albo dowiedzieć się czegoś więcej o English Matters Kids!
zakup
strona czasopisma, z której można pobierać dodatki
strona wydawnictwa
magazyny językowe

Obejrzyj ze mną magazyn na moim kanale na YouTubie 🎞️

Powiązane artykuły:

English Matters Kids! numer 6

Wracam do was z kolejnym egzemplarzem English Matters Kids! Przede mną już 6 numer, który możesz wspólnie ze mną…

English Matters Kids! numer 3

Wiosna przynosi wiele nowości, także najnowszy numer magazynu do nauki angielskiego dzieciaków. Tym razem moją uwagę od razu zwróciły…

English Matters Kids! numer drugi – kilka słów ode mnie

Właśnie wpadł mi w ręce kolejny numer magazynu English Matters Kids! To dopiero drugi egzemplarz tego dwumiesięcznika, ale widzę,…