Dyniowe zabawy online

Jesień w pełni, zbliża się Halloween... to chyba czas rozpocząć dyniowe zabawy na zajęciach z dziećmi!

Nie obchodzę Halloween, ale widzę w nim potencjał jeśli chodzi o... - poznaj moje zdanie na ten temat czytając wywiad dla Teacher's Corner.

Z radością rozmawiam na swoich zajęciach o jesieni wprowadzając autumn vocab, wierszyk jesienny lub wierszyk o jabłkach. Dynie są również bardzo wdzięcznym tematem na jesienne lekcje języka angielskiego.

Osobiście jestem zachwycona wszelkimi Pumpkin farms i ogromnie mnie cieszy, że w Polsce tworzy się ich coraz więcej 😊

Dobra, koniec wstępów! Zapraszam do lektury pomysłów na dyniowe zabawy online z dziećmi na zajęciach z języka angielskiego.


Odwiedzamy farmę dyniową - online

  • Wycieczka na dyniową farmę pełną atrakcji dla dzieci to brzmi jak doskonałe zanurzenie w kulturze amerykańskiej! Youtube jest pełen filmików z farm, pól czy specjalnie stworzonych dyniowych miasteczek. Doskonały pomysł na zajęcia!

Wycinamy dynie - online

  • Szybką, prostą zabawę w wycinanie dyni za pomocą kursora znajdziesz na stronie ABCya link. Po wejściu na stronę wystarczy jedno kliknięcie i rozpoczynamy zabawę. Kiedy dynia jest wycięta (pamiętajcie, że czarne linie, które rysujemy muszą się łączyć!) naciskamy przycisk z księżycem i mamy nasz własny Jack-o-Lantern.
  • Kolejną, ale według mnie o wiele słabszą graficznie aplikacją jest propozycja z Bella Online link. W tej wersji nie trzeba się wykazywać szczególną precyzją, wystarczy wybrać i przeciągnąć oczy i uśmiech dyni.
  • Jeszcze jedna niezwykle prosta gra z oczami, nosem i ustami dyni do wyboru to propozycja od Starfall.com link. Niespodziewane intro do gry jak i możliwość wybrania kształtu dyni to walory tej gry, bo same kształty oczu, nosa czy ust raczej mało zachwycają.

Dyniowy eksperyment

  • Uwielbiam łączyć treści między przedmiotowe z językiem angielskim, stąd pomysł na odrobinę eksperymentów. W klasie to mogłoby być nieco skomplikowane, ponieważ przy niezwykle licznych klasach, braku odpowiedniego sprzętu oraz przestrzeni nie byłabym w stanie zapewnić bezpieczeństwa. Ale! Wspólne oglądanie oraz rozmawianie o eksperymentach to już inna sprawa. Tutaj w tym eksperymencie możesz obejrzeć dynię, z której samoistnie wypływa musująca ciecz 🎃

Life cycle of a pumpkin

  • Kolejny pomysł jak wpleść elementy CLIL na zajęcia to pokazanie i omówienie z dziećmi cyklu życia dyni. Propozycja od Tinytap link to niezwykle przejrzyste omówienie tego zagadnienia oraz dodatkowe zadania dla uczniów zawierające elementy literowania wyrazów oraz liczenia. Dodatkowym atutem jest narracja i objaśnianie, co należy wykonać na danej stronie. Świetna gra!

Inne dyniowe gry online

  • Nauka alfabetu może okazać się super interesująca. (Szukasz pomysłów na naukę alfabetu? Sprawdź mój wpis!) Na Tinytap link znajdziesz uroczy dyniowy alfabet, dzięki któremu można utrwalić z uczniami literki.
  • Nazwij emocje patrząc na dynie w grze ze strony Mr Nussbaum link. Przyznam, że za pierwszym razem nie dałam rady odgadnąć wszystkich 😉 Co ciekawe, w każdej grze emocje się zmieniają.
  • Odgadnij jakie zwierzątko schowało się za dynią. Bardzo prosta gra dla przedszkolaków jako filmik na YT pozwoli na przypomnienie uczniom farm animals oraz prepositions of place.
  • Ułóż puzzle ze strasznymi halloweenowe dyniami na Gamesforge link. Języka za bardzo tutaj nie ma, ale można zadawać uczniom pytania zanim wybiorą element układanki. Poprawna odpowiedź = możliwość ułożenia puzzla. 🎃

To tylko niektóre z pomysłów na wykorzystanie dyni jako motywu zajęć dla dzieci. Coś Cię zainspirowało? Daj mi o tym znać w komentarzu! 🧡

HAPPY PUMPKIN DAY EVERYONE!

Powiązane artykuły:

TiKowe inspiracje - jak zrobić grę memory online?

Rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych. Wsparcie edukacji informatycznej i…

Wielkanocne inspiracje online i offline

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy z pewnością wasze zajęcia zaczynają być wypełnione uroczymi fluffy chicks, kolorowymi…

Zestawienie stron z grami online dla dzieci do nauki języka angielskiego

Nastał dość niepokojący czas - pandemia coronavirusa to nie przelewki. Szkoły są zamknięte, ale to nie powód, żeby zawiesić…