Angielski w przedszkolu – gry i zabawy na dni wyjątkowe

Czy nie masz czasem wrażenia, że przytłaczają nas dostępne wokół materiały dodatkowe do uczenia dzieci? A tu wciąż pojawiają się nowości (tutaj znajdziesz mój najnowszy materiał o listening comprehension 😉)...
Jednak nie uważam, żeby ciągły rozwój i szukanie inspiracji to było coś złego 🤓

Dzięki szerokiemu wachlarzowi wyboru można znaleźć coś odpowiedniego dla danej grupy uczniów i ułatwić sobie tym pracę. Wiadomo, że w pierwszej kolejności trzeba  przebrnąć przez mnóstwo materiałów, publikacji, blogów, inspiracji i gotowców.

MAM GOTOWCA!

W moje ręce trafiła książka, którą z czystym sumieniem mogę nazwać wyjątkową pozycją na mojej nauczycielskiej półce. Zawiera jedynie praktyczne informacje, gotowce i materiały do kopiowania.
Mam ogromną przyjemność przedstawić nowość z wydawnictwa Preston PublishingAngielski w przedszkolu – gry i zabawy na dni wyjątkowe.

DLA KOGO?

Książka to doskonała pomoc dla:

  • studentów na praktykach chcących wzbogacić swój warsztat,
  • początkujących nauczycieli,
  • nauczycieli, którzy zaczynają pracę z małymi dziećmi,
  • doświadczonych nauczycieli, którzy chcą mieć pod ręką ciekawe gotowce i materiały do kopiowania

NIE TYLKO DLA PRZEDSZKOLAKÓW

We wstępie autorka opisała, jak skutecznie pracować z książką. Wyszczególniła 18 wyjątkowych dni, które urozmaicą zajęcia języka angielskiego dla dzieci (nie tylko w przedszkolu!). Takie dni omawiane na zajęciach pozwalają na wyjście poza podręcznik, poszerzenie wiedzy uczniów o świecie czy zainteresowanie ich nowymi treściami.

Pomimo tytułu sugerującego, że książka jest jedynie dla nauczycieli przedszkolnych, uważam, że nauczyciele uczący dzieci w klasach młodszych szkoły podstawowej również z niej mogą wiele wynieść. Materiały do kserowania są uniwersalne, więc dzięki dodaniu trudniejszych zwrotów czy struktur gramatycznych można je wykorzystywać w klasach 1-3.

KROK PO KROKU

Każdy wyjątkowy dzień jest rozpisany krok po kroku – to zdecydowanie duże ułatwienie dla nauczycieli debiutujących w nauczaniu maluchów. Chociaż tutaj podkreślam jeszcze raz, doświadczeni nauczyciele również mogą sporo zyskać – to powiew świeżości i nowa perspektywa na dobrze znane już tematy. Otwarty umysł to podstawa naszego zawodu 😊

Scenariusze zawarte w książce mogą być wykorzystane dokładnie w taki sposób jaki proponuje autorka - są doskonale skrojone na potrzeby grup przedszkolnych. Można je jednak potraktować jako luźne guidelines i pominąć lub dodać jakąś aktywność. Jedynie nauczyciel uczący daną grupę potrafi odpowiednio dobrać materiał do potrzeb dzieci.

Autorka pogrupowała i oznaczyła zadania pod względem stylu pracy: indywidualne, grupowe, ruchowe. To naprawdę spore ułatwienie, które pozwala na zróżnicowaną pracę z uczniami.

Moją uwagę przykuły bardzo ciekawe i pomysłowe wprowadzenia do zajęć! Przyznam, że sama z przyjemnością uczestniczyłabym w tak opisanych zajęciach.


Jeśli spodobała Ci się książka Angielski w Przedszkolu to zapraszam do skorzystania z kodu rabatowego FROMP25 (aktywny do końca października 2021), który obniży cenę o 25%.

Kod zadziała również na wszystkie karty obrazkowe oraz książki dla dzieci od wydawnictwa Preston Publishing.

Powiązane artykuły:

Serduszkowe aktywności na angielskim

Luty jest zdecydowanie zdominowany przez motyw serc, róż, kupidynów, czekoladek czy romantycznych wystaw sklepowych. Nasi uczniowie są otoczeni tym…

Darmowe książki dla dzieci w języku angielskim

Katalog stron internetowych z anglojęzycznymi książkami online i pdf dla dzieci Literatura anglojęzyczna dla dzieci jest obecnie coraz bardziej…

Angielskie podcasty dla dzieci

Bez względu na to, czy jesteś rodzicem, który zdecydował się wychowywać swoje dziecko dwujęzycznie lub nauczycielem języka angielskiego -…